brend
04 فروردین 1402 - 11:03

ماموریت های اورژانس گلستان ۲۴ درصد افزایش یافت

گرگان- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان از افزایش ۲۴ درصدی ماموریت‌های این مرکز نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد مقسمی صبح جمعه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون دو هزار و ۷۰۰ مأموریت در استان انجام شد که این رقم در سال گذشته دو هزار ۲۰۰ فقره بوده و بیان گر رشد ۲۴ درصدی مأموریت‌ها است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان افزود: هم اکنون ۶۵ پایگاه اورژانس شهری، جاده‌ای و کوهستانی در این استان فعال بوده که مجهز به آمبولانس، بالگرد و اخیر موتولانس هستند.

وی با اشاره به روند رو به رشد سوانح رانندگی و همچنین افزایش بیماری‌های قلبی و عروقی در کشور و استان گلستان، تصریح کرد: با توجه به این موضوع، راه اندازی پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای و شهری از واجبات حوزه سلامت است.

مقسمی با تاکید بر ضرورت رعایت کامل قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توسط رانندگان، از مردم این استان هم درخواست کرد هنگام بروز حوادث از تجمع در اطراف حادثه پرهیز کرده تا نیروهای امدادی بتوانند نسبت به انجام وظایف محوله اقدام کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1107508