brend
11 دی 1401 - 08:53

۱۰۰ برنامه ویژه ایام شهادت سردار دل ها در گلستان برگزار می شود

گرگان- معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گلستان گفت: ۱۰۰ عنوان برنامه ویژه ایام شهادت سردار دل ها در گلستان برگزار می شود.

حجت الاسلام رضا دیلمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد از ویژگی‌های سردار که باید الگوی همگان باشد، پیوند قلبی با ولی فقیه بود که آن را رمز عاقبت به خیری می‌دانست.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان افزود: حاج قاسم ایران را قرارگاه حسین بن علی (ع) و حرم می‌دانست و به همگان اعلام می‌کرد که باید از این حرم و جبهه مقاومت و گفتمان انقلاب دفاع کرد.

وی گفت: زیست شهدایی باعث عزت و سربلندی این مرد میدان شد و امسال با هشتگ و کلید واژه «جانفدا» یاد وی را گرامی می‌داریم.

دیلمی اضافه کرد: سردار سلیمانی رزمنده بی مرز و قهرمان جهانی بود که باید ابعاد شخصیت وی را برای جهانیان تبیین کنیم.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان از اجرای ۱۰۰ عنوان برنامه در سومین سالگرد شهادت سردار در استان خبر داد و گفت: همایش علمداران بصیرت، همایش دختران و پسران حاج قاسم، برنامه به وقت شهادت حاج قاسم در ساعت یک بامداد، اجرای گروه‌های سرود مقاومت در محلات، استمرار کمک‌های مومنانه، پویش نذر خدمت، اطعام دهی، برگزاری روضه‌های خانگی و مسابقات فرهنگی از جمله این برنامه‌ها است.

وی عنوان کرد: ویژه برنامه ۱۰ شب ۱۰ مسجد، برگزاری مراسم یادبود سالگرد علمداران بصیرت در تمامی مساجد استان، پویش ختم قرآن، پویش نذر خدمت، برگزاری شب شعر، مسابقه دل نوشته، تکریم خانواده شهدا، برگزاری گعده های رفیقانه با موضوع بررسی ویژگی‌های حاج قاسم، تکریم از دانشجویان، دانش آموزان و پدران به نام قاسم و برپایی موکب خدمت رسانی با نام جانفدا از دیگر برنامه‌ها است.

دیلمی تصریح کرد که برای برگزاری این مراسم، ستادهای مردمی شکل گرفته و با تمرکز بر روی محلات برگزار می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 946769